Головна Політика Відбулася нарада-семінар з головами та секретарями місцевих рад Сокальщини

Відбулася нарада-семінар з головами та секретарями місцевих рад Сокальщини

7 листопада відбулася нарада-семінар з головами та секретарями місцевих рад, яку вела керівник апарату Сокальської райдержадміністрації Віра Левандовська.

У ході роботи було розглянуто ряд актуальних питань. Насамперед, присутні заслухали головного інспектора Сокальського районного сектору державної служби надзвичайних ситуацій України у Львівській області Олега Бориса, який розповів як забезпечити пожежну та техногенну безпеку об’єктів з масовим перебуванням людей, зокрема, закладів культури. Акцентував увагу на дотриманні завідувачів народних домів усіх приписів інспекторів РС ДСНС України у Львівській області, наявності справних вогнегасників, виходів евакуації та інше.

Наступним розглянули питання – «Про реєстрацію земельних ділянок, право на які виникло до 2004 року та з 2004 по 2013 рік», доповідав начальник Міськрайонного управління у Сокальському районі та м. Червоноград ГУ Держгеокадастру у Львівській області Сергій Бермес, який наголосив, що нині відомості про кожну земельну ділянку, право власності чи право користування, на яку посвідчено відповідним державним актом або договором оренди до 2004 року та з 2004 року по 01.01.2013 року, мають бути внесені до Державного земельного кадастру.

Державна реєстрація земельної ділянки не лише запобігатиме рейдерському захопленню землі та забезпечить належний захист прав її власників, а й значно спростить процедури переоформлення земельної ділянки у майбутньому, що зекономить власникам час для повноцінного розпорядження землею.
С. Бермес просив сільських, селищного та міських голів провести відповідну роз’яснювальну роботу та скласти списки земельних ділянок, право на які виникло до 2004 року та з 2003 по 2013 рр., належно оформити документацію на громадське пасовище, городи, на земельні ділянки під забудову для учасників АТО, щоб в майбутньому уникнути проблем.

Також С. Бермес порадив всім землевласникам та землекористувачам, які господарюють на своїй землі на підставі документів виданих до 2004 року та з 2004 року по 01.01.2013 року перевірити статус своєї земельної ділянки на Публічній кадастровій карті. У разі, якщо ділянка відсутня на карті, рекомендував звернутись до розробників документації із землеустрою для замовлення відповідної документації. А якщо у власників будуть виникати запитання, вони можуть звернутись за консультаціями та довідками до Міськрайонного управління Держгеокадастру у місті Сокаль.

Про монетизацію пільг та субсидій проінформував начальник управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації Володимир Огінський. З метою реалізації надання пільг на оплату житловокомунальних послуг у безготівковій та грошовій формі органам місцевого самоврядування необхідно надати довідки про склад сім’ї для осіб, які мають право на пільгу на житловокомунальні послуги.

У «Різному» взяла слово начальник відділу містобудування та архітектури Сокальської РДА Мирослава Баралус, яка коротко зупинилась на розробленні генеральних планів населених пунктів та проектів детальних планів територій. Наголосила на необхідності дотримання передбачених законодавчими документами відповідних процедур щодо проведення їх громадських слухань та обговорень (в тому числі розділів стратегічної екологічної оцінки.)

Нарада-семінар пройшла у ході жвавого спілкування. Присутні могли отримати змістовні відповіді з поточних питань, які виникають у щоденній роботі.

Вичерпавши весь порядок денний, керівник апарату поінформувала про вжиті заходи щодо вирішення проблемних питань, які піднімали на попередніх нарадахсемінарах, а також – про скорочення штату районної державної адміністрації та ліквідацію відділів РДА – агропромислового розвитку та економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.