Головна Політика Відбулася остання сесія Сокальської районної ради

Відбулася остання сесія Сокальської районної ради

55 позачергова сесія VІІ скликання

20 листопада відбулась 55 позачергова сесія VІІ скликання Сокальської районної ради. На порядку денному було чотири пи­тання: «Про виконання районного бюджету Сокальського району за 9 місяців 2020 ро­ку», «Про внесення змін до показників ра­йонного бюджету Сокальського району на 2020 рік» та «Про передачу в оперативне управління Комунальному некомерційному підприємству Сокальської районної ради Львівської області «Сокальська центральна районна лікарня» медичного обладнання та транспортного засобу».

Сесійне засідання проходило у дистанцій­ній формі, відповідно до Регламенту Сокаль­ської районної ради, який дозволяє в умовах карантину, проводити позачергові сесій ра­йонної ради в режимі відео/аудіо конференцій.

Після обрання лічильних та редакційних комісій, затвердження порядку денного, депутати заслухали начальника фінансового управління Сокальської райдержадмініс-тра­ції Галину Леонову. Вона коротко розповіла про доходи та видатки районного бюджету за 9 місяців поточного року, проаналізувала виконання загального та спеціального фон­дів за звітній період. За її словами, станом на 1 жовтня, до загального фонду районного бюджету надійшло 184 млн. 237 тис. грн., податків і зборів, що становить 105,9%. Перевиконання дохідної частини складає 10 млн. 247 тис. грн. Така ситуація була врахована при підготовці питання «Про вне­сення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2020 рік». Тут, проєктом рішення пропонується скерувати вільні лишки, які утворились при перевико­нанні районного бюджету, в сумі 10 млн. 247 тис. грн., на різні заходи. З них, найбіль­ша сума – 8 млн. 246 тис. 540 грн. – для Сокальської центральної районної лікарні на боротьбу із COVID-19, для проведення капітального ремонту покрівлі котельні СЦРЛ та амбулаторії в селі Скоморохи, співфінансування мікропроєктів, придбання вакцини Туберкулін. Окрім того, для фізкуль­турно-спортивного комплексу «Сокіл» скеро­вується 152 тис. грн., для комунального під­приємства ТРК «Сокаль» – 219 тис. 600 грн., 280 тис. грн. для реалізації заходів Програми «Дороги Сокальщини на 2018-2020 роки», для Програми енергозбереження для насе­лення Сокальського району пропонується виділити додатково 40 тис. грн., по Програмі інформаційної обізнаності окремих категорій громадян Сокальського району – 174 тис. 87 грн., для територіального центру соці­ального обслуговування громадян – 99 тис. 800 грн. – для виплати доплат соці­альним пра­цівникам на період дії карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.

Під час обговорення цього питання, голова районної ради Микола Пасько звернув увагу, що районний бюджет Сокальського району взяв на себе дуже багато зобов’язань дер­жавного та обласного бюджетів: «Зокрема, на дороги загального користування, які не є у власності району, протягом останньої каденції, депутати скерували 62 млн. грн. Ми виділяли гроші на Програму підтримки органів виконавчої влади для виплати з нарахуваннями допомоги на соціально-побутові потреби та на розрахункові праців­никам структурних підрозділів Сокальської РДА. Це також зобов’язання державного бюджету. Дуже справедливо депутати запи­тували, чому ми повинні фінансувати з районного бюджету заходи, спрямовані на протидію коронавірусу. У 2020 році районна рада виділила близько 19 млн. грн. на бо­ротьбу із COVID-19. Але я закликаю підтри­мати цей проєкт рішення та скерувати кошти для нашої лікарні та вирішення різних проб­лем району».

Відтак, «за» – 26 і рішення «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2020 рік» було прийнято.

Останнє питання порядку денного «Про передачу в оперативне управління Комунальному некомерційному підприємству Сокальської районної ради Львівської області «Сокальська центральна районна лі­карня» медичного обладнання та транспортного засобу». Як повідомив Микола Пасько, в межах міжнародного проєкту «На допомо­гу. Підвищення доступності до медичного обслуговування в небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордон­них територіях Польщі, Білорусі і України», який реалізовує Сокальська районна рада, був придбаний сучасний реанімобіль «Ford Transit» класу «С». Його вартість становить – 3 млн. 153 тис. грн. Щоб медична установа мала право використовувати машину швид­кої допомоги для своїх потреб та виконання міжнародного проєкту, треба офіційно пере­дати реанімобіль Сокальській центральній районній лікарні. Для цього підготовлений відповідний проєкт рішення, який і пропонується на розгляд депутатам.

В результаті 26 голосів «за» – і питання «Про передачу в оперативне управління Комунальному некомерційному підприєм­ству Сокальської районної ради Львівської області «Сокальська центральна районна лікарня» медичного обладнання та транспортного засобу» було підтримано.

Ганна БРОДЮК.

Фото автора.