Головна Політика З В Е Р Н Е Н Н Я депутатів Сокальської районної...

З В Е Р Н Е Н Н Я депутатів Сокальської районної ради Львівської області про вшанування пам’яті сотника Василяшка Василя

Про проголошення 2018 року Роком сотника Василя Василяшка («Перемоги»)
рішення №482 ХХVІ сесія VІІ скликання Сокальської районної ради від 16 лютого 2018 року
З нагоди відзначення у 2018 році 100річчя від дня народження командира куреня «Галайда» і 12го (Сокальського) Тактичного відтинку «Климів» Української повстанської армії, Лицаря Бронзового, Срібного (2го класу) і Золотого (1го класу) Хрестів Бойової Заслуги, Почесного громадянина Сокальського району сотника Василя Василяшка (псевдо «Перемога»), керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», беручи до уваги звернення громади с. Завишень, враховуючи висновок постійної комісії з питань освіти, культури, туризму та духовного розвитку, Сокальська районна рада Львівської області, вирішила:
1. Проголосити на Сокальщині 2018 рік Роком сотника Василя Василяшка («Перемоги»).
2. Сокальській районній державній адміністрації (Р. Токай) у двотижневий термін з дня прийняття цього рішення розробити та подати на затвердження Сокальської районної ради план заходів із відзначення Року сотника Василя Василяшка («Перемоги») та забезпечити у 2018 році фінансування заходів із відзначення Року сотника Василя Василяшка («Перемоги»).
3. Звернутися до Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації щодо вшанування на обласному рівні пам’яті Василя Василяшка (звернення додається).
4. Оприлюднити дане рішення в комунальних засобах масової інформації Сокальського району (газета «Голос знад Бугу», ТРК «Сокаль») та на офіційному сайті Сокальської районної ради.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, культури, туризму та духовного розвитку.
Голова районної ради Микола ПАСЬКО.

Львівська обласна рада
Львівська обласна державна адміністрація
З В Е Р Н Е Н Н Я
депутатів Сокальської районної ради Львівської області про вшанування пам’яті сотника Василяшка Василя («Перемоги»)
13 квітня 2018 року виповнюється 100 років від Дня народження нашого славного земляка, уродженця села Завишень Сокальського району Львівської області сотника Василяшка Василя (псевдо «Перемога»).
Василяшко Василь визначний український військовий діяч, сотник Української повстанської армії, командир сотні «Галайда1» (серпень 1944 р. – вересень 1945 р.), згодом куреня «Галайда» і 12го (Сокальського) Тактичного відтинку «Климів» (вересень 1945 р. – 18 лютого 1946 р.) групи УПА«Захід». Єдиний діяч УПА, який прижиттєво нагороджений трьома Хрестами Бойової Заслуги: Лицар Бронзового, Срібного (2го класу) і Золотого (1го класу) Хрестів.
За героїзм, проявлений у боях, військовий талант і самопожертву ім’я Василя Василяшка «Перемоги» відзначено в наказі Головнокомандуючого УПА Романа Шухевича 14 жовтня 1947 року з нагоди свята Дня Української Повстанської Армії: імена «Грегота», «Яструба», «Ясеня», «Коника», «Старуха», «Перемоги», «Хріна» – понесли славу української зброї поза межами України».
13 жовтня 2016 року урочиста позачергова сесія Сокальської районної ради присвоїла Василяшкові Василю звання «Почесний громадянин Сокальського району» (посмертно).
На підставі вищенаведеного та згідно з законами України «Про звернення громадян», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», а також з метою належного вшанування пам’яті нашого славного земляка, просимо Вас підтримати наше рішення про вшанування пам’яті сотника Василяшка Василя («Перемоги»).
Прийнято на XXVІ сесії Сокальської районної ради Львівської області VII скликання 16 лютого 2018 року.