Головна Політика На сесії Сокальської міської ради сперечалися за кожну копійку

На сесії Сокальської міської ради сперечалися за кожну копійку

28 лютого та 6 березня проходило перше і друге пленарні засідання XXXVI сесії Сокальської міської ради. На порядку денному було 18 питань разом з «різним».
Однак, ще перед початком сесії до очільника міста Вадима Кондратюка та депутатів звернулися вихователі Сокальського ДНЗ №8, котрі вже не вперше просять вирішити їхнє наболіле питання. Дошкільники відстоюють своє право на гідну оплату праці, а саме – доплату. «Наші зарплати прирівняли до зарплат технічних працівників», – говорить одна із вихователів. Міський голова пояснив, що «фінансування дошкільників району відбувається з місцевого бюджету, тобто з бюджету району». Ще вихователі попросили у літній період змінити черговість закриття садочків на місяць, щоб більшменш зрівняти кількість дітей (одну більшу і одну меншу установу).

Потому депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Першими були земельні питання, зокрема, міські обранці затвердили технічну документацію і розглянули заяви щодо земельних питань. Жваву дискусію у залі викликало питання про виділення земельної ділянки під будівництво нового кварталу по вул. Героїв УПА (район четвертої школи, дотепер цю територію люди використовували під городи), де планується будівництво п’яти багатоповерхових будинків. Депутатів хвилювало чи передбачено достатньо місць для паркування? Вадим Кондратюк пояснив, що в будівництві є певні вимоги, яких потрібно дотримуватись, тож поки що про це мова не йтиме.

Далі народні обранці вели мову про необхідність виготовлення Детального плану території скверу Небесної Сотні по вул. Шептицького в м. Сокаль (за фонтаном) та виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) по вул. Толстого, 39 в м. Сокаль, оскільки ще не зроблено ДПТ, а виготовляється технічна документація. Любомир Миколайчук пояснив, що «куплена будівля з земельною ділянкою, де є Державний акт на постійне користування. Тепер вони переробили право власності на будівлю і відтак написали заяву на дозвіл на технічну документацію в тих самих параметрах». Його доповнив заступник міського голови Сергій Марчук, який зазначив, що це приміщення після придбання не переоформили, яке все ще має сільськогосподарське призначення. Коли підприємець виготовляє свою продукцію, то мешканці цього кварталу не мають чим дихати. Жителі звернулись в відповідні інстанції, щоб перевірили законність його діяльності. У залі виникла дискусія з цього питання.
Заявник – пан Тур, який був присутній на сесійному засіданні, розповів про своє підприємство: «Ми займаємося виготовленням меблевих фасадів. У тому цеху працюють з клеєм ПВА, який є у кожного вдома. Я, як підприємець, створив багато робочих місць. Зараз хочу викупити цю земельну ділянку і привести її у порядок. Сусіди, які живуть поблизу, не скаржаться».

Секретар міської ради Ігор Сидор поцікавився, чому за сім років діяльності підприємець не звернувся до міської ради? «Я вже два скликання як депутат, та бачу вас вперше». Запропонував, щоб долю цієї земельної ділянки вирішили під час обговорення детального плану території.

– Усі ці сім років я ходжу і пишу заяви землевпоряднику, – сказав п. Тур.
Ці слова підтвердив Любомир Миколайчук.

Свою думку з цього питання висловив Юрій Товарянський:

– В нас ПАТ «Обленерго» не платить податків, «Львівгаз» – те ж саме, чому ми не даємо можливості людині створити робочі місця й платити податки?
А депутат Ігор Шайнога додав, що тут його колеги неправі, бо людина купила приміщення, вклала гроші, поставила верстати, дорогоцінне обладнання, люди працюють. Для того, щоб узаконити свою діяльність, йому потрібно зробити технічну документацію. Він зараз на роздоріжжі, не знає що робити. Депутат живе неподалік, та йому чомусь не смердить, чути запах клею – так, але це ж не шкідливі викиди. Коли буде робити технічну документацію, йому дадуть висновки чи можна це робити чи ні…

Попри тривале обговорення, необхідної кількості депутатських голосів для підтримання цього проекту рішення не вистачило.

З наступного питання – «Про звіт про виконання плану соціальноекономічного розвитку міста за 2018 рік» доповідав заступник міського голови Сергій Марчук. Знову ж таки депутати висловили своє незадоволення тим, що не мають змоги детально ознайомитися зі звітом, їм надали лише загальні цифри. Доповідач поінформував, що виконання плану проводилося у відповідності до розроблених та затверджених на 2018 рік чотирнадцять міських програм. Знову обговорювали ремонт перехрестя вулиць Тартаківська – Шашкевича. Депутати незадоволені виконанням робіт. Ще одним важливим питанням у розвитку міста є питання по сміттєзвалищу. Підрядник «Укрбудсервіс» виконує роботи по ньому. А саме: формування захисного валу, влаштування котловану в основі сміттєзвалища, контрольнодезинфікуюча зона, пожежний водопровід, влаштування воріт, витрати на технічний нагляд, на проектновишукувані роботи, кошти на здійснення авторського нагляду. Водовідведення вже проведене, однак не підключене.

На завершення першого пленарного засідання депутати заслухали інформацію директора КП «Сокальводоканал» Ігоря Лащука щодо підвищення тарифів.
Друге пленарне засідання розпочали з розгляду питання «Про виконання міських програм за 2018 рік». Так як інформація по Програмах вже звучала під час звіту по Плану соціальноекономічного розвитку міста, то депутати відразу перейшли до голосування та підтримали («за» – 14). Проголосували і за проект рішення «Про затвердження звіту про виконання дохідної та видаткової частини міського бюджету за 2018 р.», а для прийняття проекту рішення «Про затвердження комплексної програми інформаційноаналітичної роботи в інтересах органів державної влади та управління, протидії проявам терористичного характеру та організованій злочинній діяльності і корупції на території м. Сокаль на 2019 рік» (програма підтримки СБУ) не вистачило голосів.

На сесії вкотре було підняте питання про відвідування депутатами пленарних засідань. Адже щоразу ледве назбирується достатня кількість голосів для підтримання рішення (14 з 26). Депутати звернулись до секретаря міської ради з пропозицією оприлюднити в ЗМІ прізвища тих депутатів, які без поважних причин відсутні на сесії міської ради.

Наступним розглянули питання «Про затвердження Програми проведення капітального ремонту огорожі прилеглої території адміністративної будівлі управління Державної казначейської служби України у Сокальському районі, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення, на 2019 рік», яке викликало жваве обговорення у сесійній залі. Міський голова В. Кондратюк пояснив, що Сокальське відділення Держказначейства звернулося в міську раду з проханням виділити кошти на ремонт огорожі, а на ремонт будівлі виділяються кошти з районного бюджету.

Юрій Товарянський запропонував спершу відремонтувати огорожу біля «червоної лікарні», яка є в аварійному стані, і може в будьякий момент обвалитися на перехожих, а ця огорожа – кована, і не є в аварійному стані.

Очільник міста пояснив, що Сокальська ЦРЛ є комунальним підприємством районної ради, та запропонував звернутися до них від міської ради. В результаті голосування депутати підтримали звернення Держказначейства.

Відтак, перейшли до розгляду програми фінансової підтримки комунального підприємства МКП «Сокальводоканал». Питання стосувалось придбання службового автомобіля за 600 тис. грн., який КП здаватиме в оренду міській раді. Свої думки, гострі зауваження та пропозиції висловили Вадим Кондратюк, Андрій Бабух, Ігор Шайнога, Ігор Кіраль. Після довгого жвавого обговорення депутати не підтримали проект рішення.

Наступним рішенням депутати внесли зміни до показників бюджету міста Сокаль на 2019 рік та підтримали низку питань, зокрема, внесли зміни в рішення сесії від 27.06.2018 р. №575 «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2019 рік», в рішення сесії від 27.06.2018 р. №573 «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2019 рік»; «Про становлення розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів, що споруджуються зі залученням бюджетних коштів, коштів державних i комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії на 2019 рік»; «Про визначення видів та об’єктів суспільнокорисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення або кримінальне покарання у вигляді громадських робіт на 2019 рік»; «Про визначення мінімального розміру місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території м. Сокаль». Списали основні засоби КП «Сокальтеплокомуненерго», як такі, що не підлягають подальшій експлуатації.

У цьому році заплановано від’єднання від централізованого опалення будинки по вул. Героїв УПА 1, 3, 5, 21, 23, 24, 33, 49; Шептицького 33, 35, 37, 87, 117, Тартаківська, 2. У перелічених будинках залишився дуже малий відсоток споживачів. Без згоди мешканців, звичайно, не мають права це робити, однак вартість послуг для споживачів є зовсім невигідною. Тому в міській раді переконані, що мешканці міста підтримають це рішення. Також передбачається відключення комісаріату і еміграційної служби, влаштування системи теплопостачання у садочку №8. Депутати підтримали відповідний проект рішення «Про затвердження перспективної плансхеми оптимізації централізованого теплопостачання в
м. Сокаль на період 2019 рік».

В. о. директора «Сокальжитлокомунсервіс» Галина Рекус доповіла депутатам про списання з балансу багатоквартирних будинків. Керівник підприємства нагадала, що уже частину одноповерхових будинків рішенням сесії було знято з балансу підприємства, далі списали двохповерхові будинки (усі приватизовані). Оскільки 90% житла в Україні вже приватизовано усі будинки необхідно списати, а Постановою Кабміну від 20 квітня 2016 р. №301 прописано порядок списання. «На сьогоднішній день по Сокалю залишилось 80 квартир неприватизованих – це 1%», – підсумувала вона.

– Гостроаварійні та аварійні будинки, які не підлягають списанню, і далі залишаються на балансі підприємства, – продовжила пані Рекус. – Як і ті, що не приватизовані. Є закон, відповідно до якого мешканці будинку повинні визначитись з формою управління: ОСББ, самообслуга чи управитель. На списання будинків згідно зі Законом йде до двох місяців. Поки мешканці не прийняли рішення і не принесли відповідні протоколи ні нам, ні в міську раду. Відтак ЖЕК і надалі надає всі послуги. Якщо будинок створив ОСББ, він також має право замовляти у нас відповідні послуги.
Далі депутати підтримали рішення «Про визначення мінімального розміру місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території м. Сокаль». Тож мінімальний розмір місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території міста Сокаль на 2019 рік становитиме 13,00 грн. – для некомерційної діяльності, в тому числі для проживання фізичних осіб; 27,00 грн. – для виробничої діяльності; 40,00 грн. – для комерційної діяльності.

Наступне рішення стосувалось визначення видів та об’єктів суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення або кримінальне покарання у вигляді громадських робіт на 2019 рік. Тепер вони будуть залучатися до прибирання прибудинкових територій; прибирання доріг, вулиць, скверів, бульварів, інших територій; до робіт з озеленення міста; малярних робіт на об’єктах благоустрою та житлового фонду; на очищення об’єктів благоустрою від несанкціонованої реклами, об’яв, бруду тощо.

Останнім розглянули депутатські запити та звернення. Депутат Ігор Кіраль зачитав звернення народного депутата України Сергія Кіраля, який повідомив, що приватне підприємство «Ріал» планує в Сокалі встановити утилізатор небезпечних відходів на базі колишнього заводу хімволокна. Нардеп звернувся до керівників міста та депутатського корпусу з проханням написати в Міністерство екології аналогічне до цього звернення та подати свої коментарі. А, відтак, уже на початковій стадії блокувати таку діяльність у нашому місті. Міські обранці його підтримали.
Андрій Бабух зачитав звернення від Анатолія Покотюка, в якому він просить посприяти у виготовлені альбому про музей «Людина. Земля. Всесвіт» та творчість Анатолія Покотюка.

Наприкінці засідання Юрій Товарянський в черговий раз звернув увагу керманичів міста на несплату податків за землю ПАТ «Львівобленерго» та «Львівоблгаз». «Ми зараз сперечаємось за кожну копійку, де краще її використати, де більш потрібно, а люди навіть не думають платити», – додав депутат. Ігор Шайнога запропонував при наступному розподілі коштів від перевиконання бюджету виділити гроші на ремонт дороги біля ЦРЛ, тієї ділянки, де розвертаються маршрутні таксі.

На цьому XXXVI сесія Сокальської міської ради завершила свою роботу.

Юлія СОРОЧУК.

Фото автора.